Assalom-u alaykum, Mehmon!
Soat: 17:07
KirishA'zo bo'lish
Tokio Paralimpiadasida sovrindor bo'lgan sportchilar va bir guruh murabbiylar davlat mukofotlari bilan taqdirlandi

 10 SENTYABR, 22:50 18

.

O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoev Tokio—2020 Paralimpiadasida sovrindor bo'lgan sportchilar va bir guruh murabbiylarni davlat va pul mukofotlari bilan taqdirladi.

«O'zbekiston iftixori» faxriy unvoni bilan

Burxanova Safiya Kaimovna — engil atletika bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Quranbaev Uchqun Umirbekovich — dzyudo bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Naimova Guljonoy Abdullo qizi — taekvondo bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Omonov Bobirjon Zoirjon o'g'li — engil atletika bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Sayidov Feruz Beshimovich — dzyudo bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Hamdamova Mohigul Kabayor qizi — engil atletika bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi

«O'zbekiston Respublikasida xizmat ko'rsatgan sportchi» faxriy unvoni bilan

Karomatov Davurxon Fozil o'g'li — dzyudo bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Qayumova Nozimaxon No'monjonovna — engil atletika bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Qo'zieva Ro'za Rashidovna — pauerlifting bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Qurbonova Nurxon G'ulomjon qizi — engil atletika bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Mirzayorova Asila Ubaydulla qizi — engil atletika bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Norbekov Husniddin Qilichboevich — engil atletika bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Samandarova Parvina Asad qizi — dzyudo bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi

«O'zbekiston Respublikasida xizmat ko'rsatgan sport ustozi» faxriy unvoni bilan

Ibragimova Alfiya Gilasdinovna — Urganch olimpiya zaxiralari kolleji dzyudo bo'yicha murabbiysi
Kamulya Grigoriy Georgievich — engil atletika bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi murabbiysi
Qo'ziev Bobur Sobirovich — taekvondo bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi bosh murabbiysi
Normatov Azizjon Muratovich — engil atletika bo'yicha respublika oliy sport mahorati maktabi murabbiysi
Saidov Shamsiddin Beshimovich — dzyudo bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi murabbiysi
Tashxo'jaev Muxtorxon Maxsudovich — O'zbekiston Milliy paralimpiya qo'mitasi raisi
Haydarov Mavlonbek Muxtorovich — Andijon viloyati Sportning o'yin turlari va engil atletikaga ixtisoslashtirilgan bolalar va o'smirlar sport maktabi engil atletika bo'yicha murabbiysi

«Mardlik» ordeni bilan

Abduxoliqov Sardor Abduxoliqovich — engil atletika bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi bosh murabbiysi
Jamalov Adham Ne'matovich — dzyudo bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi bosh murabbiysi
«Do'stlik» ordeni bilan
Agzamov Bilol Xilalovich — O'zbekiston Milliy paralimpiya qo'mitasi ilmiy-metodik ta'minlash va innovatsion rivojlantirish bo'limi boshlig'i
Azizov Abduqahhor Abduxapisovich — O'zbekiston Milliy paralimpiya qo'mitasi Toshkent shahar mintaqaviy bo'limi bosh kotibi
Babayan Arsen Karenovich — dzyudo bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi murabbiysi
Lutfulloh Hoji o'g'li Sa'dullaxon — suzish bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi bosh murabbiysi
Mo'minjonov Sharipjon Fuzailovich — O'zbekiston Milliy paralimpiya qo'mitasi raisi o'rinbosari
Umrzoqov Fazliddin Abdulboqievich — pauerlifting bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi bosh murabbiysi
Xorlin Sergey Fedorovich — suzish bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi murabbiysi
Xudoyberganov Sardor Komilovich — Xorazm viloyati Shovot tumani bolalar va o'smirlar sport maktabi engil atletika bo'yicha murabbiysi
Yakubov Yahyobek Sobitalievich — Farg'ona olimpiya zaxiralari kolleji engil atletika bo'yicha murabbiysi

«Jasorat» medali bilan

Aslanov Islam Daminovich — suzish bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Sultonov Elbek Ulash o'g'li — engil atletika bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Xalilov Sharif O'rinovich — dzyudo bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Sheripboeva Nafisa Umirbek qizi — dzyudo bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi

«Kelajak bunyodkori» medali bilan

Toshpo'latova Shohsanamxon Dilshodbek qizi — suzish bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi

«Shuhrat» medali bilan

Amilov Ravshanbek Qobiljonovich — suzish bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi murabbiysi
Ahmadxonova Dilafruzxon Vokkosxonovna — engil atletika bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Ahmedov Farrux Xurshidovich — O'zbekiston Milliy paralimpiya qo'mitasi ma'naviy-ma'rifiy va ommaviy tadbirlarni tashkillashtirish bo'limi boshlig'i
G'iyazov Temurbek Mahamadjon o'g'li — engil atletika bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Isoqova Ziyodaxon Abdug'affor qizi — taekvondo bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Ismoilov Shohboz Islomovich — O'zbekiston Milliy paralimpiya qo'mitasi hamkor tashkilotlar va sport federatsiyalari bilan ishlash bo'limi boshlig'i
Qosimov Hasan Sa'dullaevich — Buxoro shahri 2-ixtisoslashtirilgan bolalar va o'smirlar olimpiya zaxiralari sport maktabi murabbiysi
Masharipov Shavkat Qo'ziboevich — Xorazm viloyati Bog'ot tumani olimpiya va milliy sport turlari bo'yicha ixtisoslashtirilgan maktab-internati murabbiysi
Mirzaeva Shahnoza Shokir qizi — kanoe bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Murodova Malikaxon Karimberdievna — O'zbekiston Milliy paralimpiya qo'mitasi ommaviy axborot vositalari va jamoatchilik bilan ishlash bo'limi boshlig'i
Niyozov Abror Abdulazizovich — O'zbekiston Milliy paralimpiya qo'mitasi bosh hisobchisi
Odilov Yorqinbek Olimbek o'g'li — engil atletika bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Retunskiy Andrey Vitalevich — Toshkent shahri Sportning o'yin turlari va engil atletikaga ixtisoslashtirilgan bolalar va o'smirlar sport maktabi engil atletika bo'yicha murabbiysi
Rixsimov Muhammad Shokirovich — engil atletika bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Turg'unov Izzat Abdurashid o'g'li — engil atletika bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Tursunov Nodirjon Botirovich — O'zbekiston Milliy paralimpiya qo'mitasi shifokori
Umrzoqov Farhod Sherali o'g'li — pauerlifting bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi
Sherqo'ziev Hayitmurod Baxtiyor o'g'li — kanoe bo'yicha O'zbekiston Milliy paralimpiya terma jamoasi a'zosi

Manba: stadion.uz

telegram
BILDIRILGAN FIKRLAR